Chłapowo noclegi, informacje, wczasy w Chłapowie.

Chałupy

Chałupy

Na Mierzei Helskiej, tylko osiem kilometrów od centrum Władysławowa znajduje się miejscowość wczasowa Chałupy. Po raz pierwszy nazwa ta pojawiła się w 1920 roku, aczkolwiek sama miejscowość ma dłuższą historię. Dwa lata później poprowadzono poprzez Chałupy linię kolejową która połączyła Władysławowo z Helem. Stopniowo, osada rybacka zaczęła zmieniać się w modny kurort nadmorski.


Współczesne Chałupy to nade wszystko słynny ośrodek windsurfingu i kitesurfingu. Chałupy, dzięki położeniu nad spokojną oraz płytką Zatoką Pucką to kapitalne wprost miejsce do lekcji tych sportów. Kto zaś posiada już wprawę w tych dziedzinach ma sposobność przetestować swoje siły na otwartym morzu. Funkcjonuje tutaj wiele szkół i wypożyczalni sprzętu, więc każdy zdoła podjąć próbę, być może któryś z tych sportów jest właśnie dla niego. W dodatku, od lat, w Chałupach odbywają się regaty starych łodzi rybackich. Chałupy to także, lub nade wszystko, plaża oraz połączone z nią kąpiele morskie i słoneczne. W pobliżu ul. Bosmańskiej, w sezonie letnim funkcjonuje strzeżone kąpielisko. Urlopowiczów wita szeroka, czysta i piaszczysta plaża, poza tym nie ma na niej ścisku. W pobliżu wsi znajduje się plaża naturystów, którą w latach 80-tych przebojem „Chałupy welcome to” rozreklamował Wodecki.
Jeżeli frapujesz się jakie noclegi nad morzem wziąć pod uwagę planując wczasy, być może zaciekawią Cię Chałupy? Baza gastronomiczna oraz noclegowa jest tutaj tak bogata, że każdy powinien odszukać coś co będzie mu pasować.

Polecamy

Dom Wczasowy KLIF

Chłapowo dom wczasowy Klif

Chłapowo domki

Chłapowo domki

Władysławowo noclegi

Władysławowo noclegi