Chłapowo noclegi, informacje, wczasy w Chłapowie.

Cisowo

Cisowo

W pewnej odległości od brzegu Bałtyku (ok 2 km), niedaleko jez. Kopań i Darłowa, na pagórku leży wioska Cisowo. Przez wiele wieków Cisowo było wioską rolną. Obecnie Cisowo to również miejscowość turystyczna, nastawiona zasadniczo na agroturystykę.

Cisowo jest słynne z zlokalizowanej we wsi elektrowni wiatrowej. Ze względu na ukształtowanie terenu oraz występujące tutaj warunki pogodowe działa tu jeden z największych w naszym kraju zespół elektrowni wiatrowych. Rozpoczynający się w Darłowie szlak turystyczny, przechodzący poprzez Cisowo, a kończący się nad jeziorem Kopań jest nazwany Szlakiem Wiatrów.
Kolejny, wiele dłuższy (powyżej 100 kilometrów), to Szlak Zabytków Średniowiecza – przebiega przez pobliskie miejscowości (Dąbki, Darłowo, Słowino, Stary Jarosław). Na jego trasie zauważymy pochodzące ze średniowiecza zabytki: zamki, kościoły, grodziska i zabytki budownictwa wiejskiego. Jedną z atrakcji szlaku jest również cisowski, ceglany, pochodzący z XIV stulecia gotycki kościół.
Aby trafić na plażę, trzeba pokonać około 2 km lądu. Lecz Cisowo oferuje także pobliże jeziora, na którym można zajmować się sportami wodnymi oraz łowić ryby na wędkę. Po okolicy można spacerować czy zwiedzać sąsiedztwo na rowerze.
Jeżeli więc, ktoś szuka cichego miejsca do wypoczynku, z daleka od miejskiego gwaru i huku, a równocześnie chce mieć zaplecze w postaci dużego ośrodka wypoczynkowego z typowymi wakacyjnymi atrakcjami (Darłówko, Darłowo), to Cisowo będzie świetnym wyborem. Chociaż, nie ma w tym miejscu hoteli, ponieważ noclegi w Cisowie to zasadniczo agroturystyka i domki wakacyjne (http://www.cisowo.pl/noclegi/wszystkie).

Polecamy

Dom Wczasowy KLIF

Chłapowo dom wczasowy Klif

Chłapowo domki

Chłapowo domki

Władysławowo noclegi

Władysławowo noclegi