Chłapowo noclegi, informacje, wczasy w Chłapowie.

Darłówko

Darłówko z lotu ptakaDarłówko – nadmorska dzielnica zabytkowego, pięknego a do tego pamiętającego wieki średnie miasta Darłowa – zlokalizowana jest niedaleko ujścia rzeki Wieprzy do Morza Bałtyckiego. Dogodna lokalizacja tuż nad morzem, oddziaływający zdrowotnie z uwagi na wysoką wilgotność i zawartość jodu mikroklimat, urok i zabytki Darłowa, gamę atrakcji a także wieloraka baza gastronomiczna oraz noclegowa Darłówka powodują, iż do bardzo dawna przyjeżdżają w tę okolicę na wczasy rzesze turystów z Polski i zagranicy.

Urlopowiczów wita tu ładna plaża – a ściśle mówiąc dwie, albowiem plaża w Darłówku podzielona jest na wschodnią oraz zachodnią dzięki uchodzącej tu do Bałtyku rzeczkę. Plaża wschodnia jest w niektórych miejscach rozdzielona od Bałtyku kamieniami, ale rozmieszczano na niej pole do gry w siatkówkę plażową a także atrakcje dla dzieci: trampolinę, zjeżdżalnię itd. Plaża zachodnia wybitniej sprzyja plażowaniu – jest o wiele szersza i piaszczysta, nie ma tu także kamieni tak charakterystycznych dla plaży wschodniej. Na zachodniej plaży można wypożyczyć sprzęt wodny, ewentualnie skorzystać z propozycji morskich atrakcji.
Bardzo blisko plaży zlokalizowane są liczne pensjonaty, ośrodki wczasowe oraz inne obiekty oferujące noclegi w Darłówku. Zazwyczaj są one względnie droższe od tych leżących dalej od plaży, jednak nie jest to zasadą. Opłata za nocleg zależy również od typu obiektu oraz komfortu pokoju, apartamentu bądź domku.
Do najbardziej znanych ciekawostek Darłówka zaliczają się latarnia oraz port. Port ma długość trzech kilometrów i wybudowano go przy rzece Wieprzy, w pobliżu jej ujścia do Morza Bałtyckiego. Port, głównie rybacki, realizuje ponadto funkcje turystyczne a także przeładunkowe – cumują tu liczne stateczki wycieczkowe. Jest także obiektem mnóstwa spacerów wczasowiczów.
Niedaleko wejścia do portu stoi także czynna latarnia morska – to ceglany budynek z dwudziesto dwu metrową wieżą. Latarnię postawiono w dziewiętnastym w. i współcześnie jest ona przeznaczona do odwiedzania w sezonie letnim.
Ciekawostką Darłówka jest ewidentnie most pobudowany na rzeczce Wieprzy, łączący Darłówko Wschodnie z Zachodnim. Jest to jedyny w Polsce most rozsuwany.
Pasjonatów militariów a także motoryzacji zaciekawi to, że w Darłówku co roku, w ostatni tydzień czerwca organizowany jest Zlot Militarnych Pojazdów.
Darłowo to wiele uratowanych zabytków. Pośród nich są średniowieczne kościoły i znana Kamienna Brama.
W centrum Darłowa i na jego brzegach przygotowano również bogatą bazę noclegową. Z powodu pewnego oddalenia od brzegu morskiego, noclegi w Darłowie – w płd. jego części a także w centrum Darłowa – są zwykle tańsze wobec tego stanowią idealną opcję dla urlopowiczów planujących wczasy w wersji ekonomicznej.

Polecamy

Dom Wczasowy KLIF

Chłapowo dom wczasowy Klif

Chłapowo domki

Chłapowo domki

Władysławowo noclegi

Władysławowo noclegi