Chłapowo noclegi, informacje, wczasy w Chłapowie.

Gdańsk

Gdańsk

Gdańsk – miasto portowe nad morzem, jedno z najstarszych miast w Polsce, a równocześnie jedno z najbardziej rozpoznawalnych, obok Warszawy i Krakowa, polskich miast za granicą. To też znaczący ośrodek kultury i nauki, gospodarczy a również węzeł komunikacyjny.

Archeolodzy twierdzą, iż była tutaj osada już w VII stuleciu. W X stuleciu ówczesny władca Państwa Polskiego Mieszko Pierwszy przyłączył Gdańsk z najbliższą okolicą do swojego państwa. W 1263 r. Gdańsk dostał prawa miejskie. O Gdańsk i Pomorze Gdańskie prowadzono w przeszłości wiele wojen. W średniowieczu rządzili nim poza Polakami Prusacy, Brandenburczycy, Krzyżacy.
Gdańsk został zdobyty także przez wojska Napoleona w 1807 roku – w tamtym czasie też pierwszy raz utworzono Wolne Miasto. Po raz kolejny Gdańsk został Wolnym Miastem w 1920 roku. Sprawa Gdańska była także jednym z pozorów rozpoczęcia Drugiej Wojny Światowej. To z Gdańska padły pierwsze wystrzały z okrętu Schleswig-Holstein na Westerplatte. W czasie tej wojny Gdańsk został unicestwiony w 90 %.
Gdańsk to też bohater historii nowożytnej – to tutaj miały miejsce Wydarzenia Grudniowe 1970 roku – strajk w Stoczni Gdańskiej, to tutaj miał miejsce znany strajk w stoczni, to tutaj sygnowano 31 sierpnia 1980 r. porozumienie Sierpniowe między ówczesnym rządem a Solidarnością. Gdańsk rozpoznają również kibice piłkarscy – Gdańsk był gospodarzem rozgrywek EURO 2012.
Niemniej jednak dzisiejszy Gdańsk to przede wszystkim jeden z największych ośrodków kultury w Polsce. Nie sposób wymienić wszystkich zabytków i muzeów jakie znajdują się w tym mieście. W Gdańsku odnajdziemy dużo teatrów, filharmonię, operę. Planowanych jest tutaj mnóstwo wydarzeń – na przykład coroczny Jarmark Dominikański, festiwal All About Freedom czy Festiwal Dobrego Humoru.
Gdańsk to niezbicie także znaczący ośrodek letniego wypoczynku. Znajdują się tutaj plaże nadmorskie, pełna oraz różnorodna baza noclegowa oraz gastronomiczna. Można spędzić tutaj urlop w ekskluzywnych hotelach, apartamentach, lecz także odnajdziemy miejsca oferujące kwatery i pokoje w Gdańsku, są w tej okolicy również kempingi i pola namiotowe.

Polecamy

Dom Wczasowy KLIF

Chłapowo dom wczasowy Klif

Chłapowo domki

Chłapowo domki

Władysławowo noclegi

Władysławowo noclegi