Chłapowo noclegi, informacje, wczasy w Chłapowie.

Kopań

Kopań

Kopań to niewielka miejscowość przymorska, zlokalizowana w przybliżeniu trzy kilometry na wschód od Darłowa, na wzniesieniu – od którego pochodzi słowiańska nazwa wsi oznaczająca pagórek. Z wioski roztacza się ładna panorama Bałtyku i okolicy. Kopań kiedyś był wsią typowo rolniczą, dzisiaj żywiołowo kształtuje się w nim turystyka – budowane są w tej miejscowości domy gościnne, domki letniskowe, pensjonaty i inne obiekty wypoczynkowe. Pośród najnowszych obiektów noclegowych można natknąć się na zajmujące przykłady zagród z XIX, a nawet XVIII w.

Wieś jest trochę oddalona od brzegu morskiego – w linii prostej do piaszczystego brzegu jest blisko półtora kilometra. Niemniej jednak odcinek ten można wygodnie przejechać na rowerze czy też przejść pieszo – spokój, cisza, śliczna, bogata przyroda oraz orzeźwiające powietrze powodują, iż taki dwudziestominutowy spacer jest dużą przyjemnością, szczególnie że zwieńczeniem jest wygodne, szerokie i piaszczyste wejście na piękny piaszczysty brzeg. Plaża w Kopaniu nie jest nazbyt szeroka, ale za to czysta, piaszczysta oraz niezatłoczona nawet w wakacje! Otaczające ją niewysokie wydmy z rosnącym lasem świerkowym, który napełnia miejscowe powietrze pięknym aromatem.
Atrakcją miejscowości Kopań jest również inny zbiornik wodny – spore jezioro przymorskie o takiej samej nazwie jak miejscowość (http://www.kopan.com.pl/atrakcje/2/jezioro_kopan). Leży ono bliżej Kopania niż morski brzeg – z grubsza pół do jednego km w kierunku wschodnim od wsi. Jezioro ukochali sobie przede wszystkim wędkarze (żyje tutaj niemało gatunków ryb) oraz entuzjaści sportów wodnych. Latem znajduje się na nim dużo rowerów wodnych, żaglówek i innych jednostek pływających. Zważywszy na pobliże Bałtyku, aura na jeziorze jest bez mała zawsze taka jak na morzu – tym samym ciągły wiatr i fala, które niezwykle pasują windsurferom. Ich również można często dostrzec na jeziorze.
Cechą podstawową Kopania jest przeważająca w tym miejscu spokój oraz cisza – wcale nie przypomina on hałaśliwych kurortów nadmorskich. Miłośnicy letnich atrakcji mogą za to zastać je w sąsiednim Darłowie.
Pełna ofertę noclegów w Kopaniu znajdziesz na stronie: http://www.kopan.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Dom Wczasowy KLIF

Chłapowo dom wczasowy Klif

Chłapowo domki

Chłapowo domki

Władysławowo noclegi

Władysławowo noclegi