Chłapowo noclegi, informacje, wczasy w Chłapowie.

Kuźnica

Kuźnica

Jeszcze w 1663 roku Kuźnica znajdowała się na wyspie, wtedy Mierzeja Helska stanowiła szereg wysepek, które z biegiem lat złączyły się, tworząc mierzeję, kształtem przypominająca kosę.

Warto, decydując się na noclegi nad morzem  (http://www.morzebaltyckie.pl/wszystkie_obiekty_nad_morzem)  rozważyć Kuźnicę – w sąsiedztwie plaży, nie jest tutaj tłumnie – oto atuty Kuźnicy.
Kuźnica, jeszcze w XIX wieku najbardziej zasiedlona wioska mierzei, dzisiaj jest częścią Jastarni. Jest to także słynna miejscowość wakacyjnego wypoczynku, turyści zaczęli tu zjeżdżać wraz z zbudowaniem linii kolejowej łączącej Władysławowo z Helem w 1922 r. To tu kolej biegnie najbliżej brzegu Bałtyku. I trudno się dziwić, Mierzeja Helska w sąsiedztwu Kuźnicy jest najwęższa – 200 – 300 m szerokości.
Kuźnica to również znany ośrodek rybacki. Miejscowa ludność trudniła się rybołówstwem od wieków. I po dziś dzień, nie bacząc na mocno rozwijającą się turystykę w miejscowości przechowywane są tradycje rybackie. Zachowała się także tradycja czerwcowej, łodziowej pielgrzymki do kościoła p.w. Świętych Pawła i Piotra w Pucku.
Od strony Zatoki Puckiej leży port rybacki, chroniony dwoma falochronami, z basenem o powierzchni 3,5 ha. Poszerzono nabrzeże, wybudowano budynek bosmanatu. W tym miejscu z łatwością znaleźć można świeżą rybkę, skorzystać z propozycji licznych wędzarni i smażalni.
Tutejsza plaża usytuowana jest od strony otwartego Bałtyku, jest szeroka, o drobnym piasku, a na plażę z miejscowości prowadzą dwa zejścia. Aby dojść do plaży należy przejść przez tory kolejowe. Na piaszczystym brzegu zaś, można zastać barwne łodzie rybackie.
Nadzwyczaj płytka Zat. Pucka stwarza idealne warunki do ćwiczenia windsurfingu. Atrakcją aranżowaną w Kuźnicy jest „Marsz Śledzia”. Impreza ta rozpowszechnia turystykę nad Zatoką Pucką, bezpieczny wypoczynek nad Morzem Bałtyckim a także ochronę przyrody. Marsz odbywa się mielizną zwaną Rybitwią Mielizną pomiędzy Kuźnicą na mierzei, a Rewą na stałym lądzie. Dodatkowo, przez Kuźnicę przebiega trasa rowerowa.
Tutejszą bazę turystyczną tworzą przeważnie pensjonaty i domy gościnne oferujące kwatery i pokoje w Kuźnicy. Działają w tej okolicy również kempingi.

Polecamy

Dom Wczasowy KLIF

Chłapowo dom wczasowy Klif

Chłapowo domki

Chłapowo domki

Władysławowo noclegi

Władysławowo noclegi