Chłapowo noclegi, informacje, wczasy w Chłapowie.

Łeba

Łeba hotel

Gdybyśmy w krzyżówce mieli hasło – kultowy kurort nad morzem – Łeba aż sama się ciśnie na usta. Miejscowość letniskowa zlokalizowana jest między dwoma jeziorami Sarbsko i Łabsko, a brzegiem Morza Bałtyckiego. W ostatnim czasie, w 2007 roku, niespełna czterotysięczna Łeba świętowała 650-lecie otrzymania praw miejskich, Łeba to też siedziba władz gminnych.

Na zachód od miasta rozciąga się Park Narodowy ze legendarnymi lotnymi wydmami, jeziorem Gardno oraz Łabsko. Na wschód od Łeby także ochrania się przyrodę – w 1976 r. został utworzony Rezerwat Mierzeja Sarbska z porośniętymi lasem wydmami.
W mieście z faktycznie długą przeszłością łatwo natknąć się na zabytki – na przykład świątynię z siedemnastego stulecia ukoronowany szachulcową wieżą z osiemnastego wieku. Na zachodnim brzegu Łeby podziwiać można pozostałości murów dawniejszego, gotyckiej świątyni p.w. św. Mikołaja z XIV wieku.
Lecz zabytki to nie zasadnicza przyczyna odwiedzin tysięcy letników każdego roku. Jest nią Morze Bałtyckie i piaszczysty brzeg z masą atrakcji. Łeba ma ponad 10 km okazałych, o jasnożółtym, miałkim piasku plaż. W sezonie urządzane są tu dwa duże chronione kąpieliska, a długość plaż sprawia, iż każdy odkryje coś dla siebie – ludne, kolorowe części, jak i bez mała opustoszałe, dzikie plaże.
Łeba to także miejsce aktywnego odpoczynku. Warto tutaj udać się na spacer jednym z ustalonych szlaków: północnym, spacerowym lub południowym – prowadzą one przez malownicze tereny, przede wszystkim do parku narodowego bądź wokół pobliskich jezior. To miejsce lubią także windsurferzy – organizowane są w tej okolicy mistrzostwa, a na niezbyt głębokim jeziorze Sarbsko funkcjonuje szkółka windsurfingowa łącznie z wypożyczalnią sprzętu. Są tutaj także szlaki dla kajakarzy o rozmaitym szczeblu trudności, a wszystkich wczasowiczów zapraszają statki oferujące rejsy po jez. Łabsko oraz morzu.
Łeba to niezbicie tłumny kurort, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Odkryjemy tutaj bez liku wszelkich obiektów gastronomicznych, restauracji, kawiarni, potężną liczbę budek z pamiątkami oraz wieloraką bazę noclegową. Hotele, ośrodki wypoczynkowe, domy wczasowe, kwatery i pokoje w Łebie. Jest tutaj wszystko o czym turyści ledwie zamażą.

Polecamy

Dom Wczasowy KLIF

Chłapowo dom wczasowy Klif

Chłapowo domki

Chłapowo domki

Władysławowo noclegi

Władysławowo noclegi