Chłapowo noclegi, informacje, wczasy w Chłapowie.

Ostrowo

Ostrowo

Między Jastrzębią Górą na wschodzie oraz Karwią na zachodzie leży licząca w przybliżeniu 500 przebywających na stałe mieszkańców wieś Ostrowo.
Okolica położonego na małym wzniesieniu Ostrowa (Kępa Ostrowska), była kiedyś niejednokrotnie zalewana i obszary na wzniesieniu były wyspą – stąd też określenie wioski (ostrów – wyspa).

Jakkolwiek do plaży jest około jednego kilometra, to wyznaczone są tu dwa strzeżone wakacyjne kąpieliska. Plaża natomiast jest wyjątkowo szeroka, piaszczysta, wolna od kamieni. Specjalnego uroku dodaje jej wpływająca Czarna Woda – okoliczna rzeczka.
Ostrowo to oaza spokoju, niedaleko sporych ośrodków turystycznych – Jastrzębia Góra (około 4 km), Władysławowo (ok 10 km). Z tego miejsca blisko też do obfitującego w atrakcje Trójmiasta lub na Mierzeję Helską.
Lokalizacja ta spodoba się wielbicielom natury. Umieszczono tu rezerwat „Bielawskie Błota” – swoją nazwę zawdzięczają białemu puchowi wełnianek, w dużych ilościach kwitnących w tej okolicy każdego roku w maju. Tutaj zatrzymują się liczne gatunki ptaków w czasie swych wędrówek – przykładowo żurawie. Wyznaczone są tutaj również dwa rezerwaty: „Woskownicy Bielawskiego Błota” oraz „Moroszka Bielawskiego Błota”. W lesie znajduje się wieża widokowa.
We wsi Ostrowo kultywuje się także kaszubskie tradycje, nazwy pensjonatów, barów mają kaszubskie nazwy, palą się sobótkowe ognie w noc świętojańską, a w okresie Bożego Narodzenia – Godów – spotkać można grupy wielobarwnych kaszubskich przebierańców.
W sezonie wczasowym miejscowość odwiedza mniej więcej 2 tys. wczasowiczów. Aby zaspokoić ich potrzeby funkcjonuje w tym miejscu dużo barów, smażalni oraz punktów małej gastronomii. Z kolei noclegi w Ostrowie to przeróżna propozycja: pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, domki letniskowe (http://www.ostrowo.pl/noclegi/4/domki), domy wypoczynkowe proponujące pokoje i kwatery w Ostrowie.

Polecamy

Dom Wczasowy KLIF

Chłapowo dom wczasowy Klif

Chłapowo domki

Chłapowo domki

Władysławowo noclegi

Władysławowo noclegi