Chłapowo noclegi, informacje, wczasy w Chłapowie.

Puck

Puck

Nad zat. Pucką, między Gdynią i Władysławowem leży ponad 11-to tys. miasteczko powiatowe – Puck. Historia Pucka sięga XII wieku, a już w I-szej połowie wieku XIII-tego otrzymał statut miasta. Puck przechodził z rak do rąk – władali nim Książęta Pomorscy, Krzyżacy, nawet król Szwecji oraz naturalnie Prusacy i Polacy.
Nie dziwi więc iż, w miasteczku co i rusz obserwujemy zabytki: szachulcowy szpital dla ubogich z XVII stulecia – obecnie Muzeum Ziemi Puckiej – kościół św. Piotra i Pawła z XIII wieku (kościół ten jest celem tradycyjnej pielgrzymki łodziami z Kuźnicy), dawne, pochodzące z XVIII i XIX wieku kamienice miejskie z XIX-wiecznym ratuszem miejskim.

Oprócz tego, w mieście spotkać można charakterystyczne dla tego regionu chaty szachulcowe.
Puck to oczywiście obiekt wyjazdów urlopowych wielu naszych rodaków. Kusi ich dogodne położenie Pucka, piaszczysty brzeg morski ze strzeżonymi kąpieliskami, molem spacerowym, malowniczym portem rybackim i mariną. Ze względu na położenie nad zatoką Pucką – najlepszym w Polsce położeniem do uprawiania kitesurfingu i windsurfingu – miejscowe plaże pełne są kolorowych latawcy i żagli. Można tutaj również zachwycać się ekskluzywnymi jachtami pływającymi po zatoce Puckiej, a również wybrać się stąd na wycieczkę po niej. Rzecz jasna w Pucku i jego sąsiedztwie wyznaczonych jest dużo tras do turystyki rowerowej i pieszej.
Turyści rozważający noclegi nad morzem oraz decydujący się na Puck nie zawiodą się. Oczekuje na nich przeróżna baza gastronomiczna: restauracje, lodziarnie, kawiarnie, smażalnie, bary oraz budki z hamburgerami, kebabem i lodami. Równie przeróżna jest baza noclegowa. Wytworne apartamenty, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, domki letniskowe, domy wypoczynkowe jak i ekonomiczne kwatery prywatne – całość tworzy noclegi w Pucku.

Więcej informacji na stronie: www.puck.net.pl

Polecamy

Dom Wczasowy KLIF

Chłapowo dom wczasowy Klif

Chłapowo domki

Chłapowo domki

Władysławowo noclegi

Władysławowo noclegi