Chłapowo noclegi, informacje, wczasy w Chłapowie.

Rogowo

Rogowo

Między Dźwirzynem na wschodzie i Mrzeżynem na zachodzie, w niewielkiej odległości od Kołobrzegu (ok 15 km), nad morskim brzegiem położona jest mała miejscowość wypoczynkowa – Rogowo. Osada położona jest także w sąsiedztwie jeziora Resko.
Dzieje osady sięgają XV w. Wtedy to Kołobrzeżanie zagrodzili port morski w Regoujściu, topiąc w jego wejściu statki wypełnione kamieniami.

Zbudowano nowy port morski w pobliskim Mrzeżynie wykopując nowe ujście rzeki Rega, a ludzie zaczęli zasiedlać okolice dzisiejszej miejscowości Rogowo. Przed wybuchem wojny był tu niemiecki garnizon przeciwlotniczy, a na jez. Resko baza dla wodnosamolotów. Do 1998 r. była w tej okolicy polska jednostka wojskowa.
Z zasadniczej ulicy Rogowa, łączącej Mrzeżyno z Dźwirzynem nad brzeg Bałtyku jest zaledwie 200 – 300 m. Miejscowa plaża jest piaszczysta i szeroka. Mało tego, nie ma tu dużych tłumów wczasowiczów, nawet w szczycie sezonu letniego.
W okolicznym jeziorze można łowić ryby na wędkę czy też uprawiać sporty wodne (żeglarstwo, windsurfing, kitesurfing). Na rzece Rega natomiast, organizowane są spływy kajakowe.
Tak to już bywa że, miejscowości letniskowe w większości przypadków, proponują odpoczynek nastawiony na określoną grupę wczasowiczów. Rogowo wybiorą właściwie wczasowicze ceniący ciszę, rodziny z dziećmi i seniorzy. Nie ma tutaj głośnych klubów, dyskotek, za to sąsiedztwo jeziora i lasów inspirujące do spacerów a także przejażdżek na rowerze. Działa w tym miejscu dość duży Wojskowy Dom Wczasowy (nie jedynie dla „mundurowych”), ale poza nim, noclegi w Rogowie to zasadniczo pensjonaty, domki letniskowe i kempingowe, domy wypoczynkowe oferujące pokoje i kwatery, a również pola namiotowe.

Zapraszamy na stronę: www.rogowo.com.pl

Polecamy

Dom Wczasowy KLIF

Chłapowo dom wczasowy Klif

Chłapowo domki

Chłapowo domki

Władysławowo noclegi

Władysławowo noclegi