Chłapowo noclegi, informacje, wczasy w Chłapowie.

Rowy

Rowy

Sołecka wieś Rowy to „diament” gminy Ustka. Zwyczajowy morski kurort – gwarny latem, a poza sezonem mieszka w nim poniżej pięciuset osób. Zlokalizowana na mierzei Gardna, przy ujściu rzeki Łupawa. W tej okolicy znajduje się niewielki port.
Lokalna plaża to najważniejsza atrakcja Rowów przyciągająca tłumy turystów rok rocznie.

Szeroka, czysta, podzielona przez rzekę Łupawa na część zachodnią i wschodnią z dwoma zorganizowanymi i strzeżonymi kąpieliskami. Kąpielisko na zachód od ujścia jest większe (400 metrów), ale węższe, na początku piaszczyste, im bardziej na zachód częściej pojawiają się kamienie, biegną na nie 4 przejścia. Drugie, mniejsze kąpielisko Rowy Wschód o długości 200 m, nieznacznie szersze i o jednym wejściu z miejscowości. Dalej na wschód, na obrzeżach Parku Narodowego jest plaża nudystów.
Kolejną ciekawostką miejscowości Rowy jest bliskość Słowińskiego Parku z jego sławnymi, nie tylko u nas w kraju, ruchomymi wydmami. Pobliże parku powoduje, że w Rowach znajdziemy dużo tras zarówno rowerowych jak i pieszych. Na rzece Łupawa i jeziorze Gardno można uprawiać kajakarstwo – corocznie kończy się w Rowach stukilometrowy spław kajakowy Łupawą.
Będąc w Rowach można obejrzeć neoromański dziewiętnastowieczny, wybudowany z granitowych, polodowcowych głazów kościół z dzwonnicą. Dawniej, na wzniesieniu cmentarnym, liczne były groby obcokrajowców: Francuzów, Hiszpanów, Holendrów, Niemców – dowodzące bogatej, żeglarskiej przeszłości miejscowości. Niestety nie zachowały się one po dziś dzień. W Rowach można spotkać także rybackie domy szachulcowe z XIX wieku.
Rowy to ważny ośrodek wypoczynkowy, z różnorodną bazą gastronomiczną, sklepikami pamiątkarskimi, licznymi domami gościnnymi, pensjonatami, ośrodkami wczasowymi oferującymi apartamenty, kwatery i pokoje w Rowach.

Polecamy

Dom Wczasowy KLIF

Chłapowo dom wczasowy Klif

Chłapowo domki

Chłapowo domki

Władysławowo noclegi

Władysławowo noclegi