Chłapowo noclegi, informacje, wczasy w Chłapowie.

Rusinowo

Rusinowo z lotu ptakaRusinowo to spokojna wieś położona pomiędzy Jarosławcem i wioską Wicie. Chociaż wieś została założona w niewielkim oddaleniu od morza, to z roku na rok turystyczna jej część do niego się przybliża – z ulic: Sosnowa, Wczasowa, Bursztynowa, Perełkowa i północna część ul. Letniskowej do nadmorskiej plaży jest ok kilometra.

Plaża w Rusinowie to idealne miejsce dla wczasowiczów lubiących przestrzeń – plaża jest niezatłoczona, co więcej jest piaszczysta i szeroka. Na plażę można podjechać samochodem, tuż przy plaży, na placu po dawnym drogowym odcinku lotniskowym znajduje się parking.

Rusinowo to nie zabytkowe Darłowo i nie odnajdziemy tutaj wielu zabytków mimo to warto odwiedzić tutejszy kościół. Pierwsza świątynia pochodziła przypuszczalnie z XV wieku, ale została rozebrana, i w 1873 roku postawiono (na jej miejscu) ceglany, jednonawowy kościół na planie prostokąta. Od strony zachodniej, częściowo wtopiona w elewację, znajduje się pięciokondygnacyjna wieża o wysokości 42 m, zwieńczona krytym łupkiem hełmem w kształcie ostrosłupa. W kościele znajdują się również dziesięciogłosowe organy z czasów budowy kościoła.

Rusinowo to typowe, małe letnisko – ożywa latem. Rusinowo domki to główna forma noclegu oferowana w letnisku, nie brak również gospodarstw agroturystycznych, pokoi i kwater prywatnych. Jeżeli znudzi nam się cisza i spokój i zatęsknimy za typowymi nadmorskimi atrakcjami zawsze możemy udać się do Darłowa.

Polecamy

Dom Wczasowy KLIF

Chłapowo dom wczasowy Klif

Chłapowo domki

Chłapowo domki

Władysławowo noclegi

Władysławowo noclegi