Chłapowo noclegi, informacje, wczasy w Chłapowie.

Sopot

Sopot

Pomiędzy Gdańskiem i Gdynią położone jest miasto uzdrowiskowe – Sopot. Historia wypoczynku i kurowania się w Sopocie sięga roku 1798 – wtedy stanął pierwszy dom wypoczynkowy, w 1819 r. otwarto pierwsze kąpielisko morskie, a od 1823 roku funkcjonował pierwszy budynek medyczny.

Dalszy rozkwit następował na skutek rozwoju kolei – w 1870 roku miasto uzyskało połączenie kolejowe z Koszalinem i Gdańskiem, a potem Berlinem. Pod koniec XIX stulecia uruchomiono tor wyścigów konnych, a w 1920 roku kasyno i dołączono Sopot do Wolnego Miasta Gdańska – w tamtym okresie Sopot był słynnym kurortem nadmorskim.
Współcześnie wyjątkowy charakter miastu dodają secesyjne kamieniczki i wille, stare drzewostany, ogrody i parki – zieleń miejska stanowi aż 60% terenu miasta.
Sopot słynie także z najdłuższego (ponad 500 metrów) zbudowanego z drewna mola. U nasady mola zimą i jesienią przygotowywane jest lodowisko Monciak – od nazwy ulicy – Bohaterów Monte Cassino. Następnym znakiem rozpoznawczym Sopotu jest Opera Leśna – amfiteatr wśród Lasów Oliwskich o widowni mogącej pomieścić 4400 widzów. To w tym miejscu od lat 60-tych odbywa się Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Sopot Festival a także sporo młodsze TOPtrendy.
Sopot dysponuje plażami o całkowitej długości 4,5 km, w większości ogólnodostępnych, ale są również fragmenty otwarte wyłącznie dla gości hotelowych. Plaże są naturalnie strzeżone, pełne atrakcji, małych pubów i kawiarenek, wypożyczalni sprzętu plażowego i wodnego.Na końcu molo w Sopocie jest także przystań dla jachtów i taksówek wodnych. W trzech basenach jest miejsce dla powyżej stu jednostek. 63 dla łodzi – do 10 m i 40 dla jednostek aż do 24 metrów. Znajduje się tu także siedziba bosmanatu z wyglądu podobny do jachtu, wraz z zapleczem i gastronomią. Można stąd odbyć rejs po trasie Sopot – Gdynia oraz Sopot – Westerplatte – Gdańsk. Wielu turystów fotografuje się na tle często imponujących jachtów.
Biorąc pod uwagę powyższe, warto wybierając noclegi nad morzem, rozważyć Sopot, tak jak czyni każdego roku ponad 2 mln. urlopowiczów, lub chociaż tylko zobaczyć go będąc w pobliżu.

Polecamy

Dom Wczasowy KLIF

Chłapowo dom wczasowy Klif

Chłapowo domki

Chłapowo domki

Władysławowo noclegi

Władysławowo noclegi