Chłapowo noclegi, informacje, wczasy w Chłapowie.

Trzęsacz

Trzęsacz

Trzęsacz to prawdopodobnie w największym stopniu znana miejscowość turystyczna w nadmorskiej gminie Rewal. Tą renomę zawdzięcza ruinom kościoła wybudowanego w wiekach średnich. Kościół został zbudowany około dwóch kilometrów od klifu, z czasem morze zabierało tymczasem zbocze i już w 1820 roku od urwiska kościół dzieliło ledwo trzynaście metrów. Morze było nieposkromione i w 1901 roku runęła pierwsza, północna ściana świątyni.

Ostatnie zsuniecie miało miejsce w 1994 roku pozostawiając tylko fragmenty ostatniej południowej ściany. Współcześnie klifowy brzeg jest troskliwie zabezpieczony przed abrazyjną aktywnością Morza Bałtyckiego.
Po obejrzeniu pozostałości kościoła, warto swe kroki skierować do kościoła w środku miejscowości lub kompleksu pałacowo folwarcznego z drugiej poł. 18. w. z okazałym ogrodem w którym są sędziwe lipy drobnolistne – pomniki przyrody.
Trzęsacz to jak najbardziej też uroki kąpieli słonecznych – plaża jest strzeżona oraz piaszczysta z kolorowymi kamykami. Wprawdzie, na plażę, przez wzgląd na spore urwisko, prowadzą strome schodki, jakkolwiek z kolei na przedłużeniu ich, utworzono punkt widokowy, można stąd zachwycać się panoramą sąsiedztwa i resztek kościoła.
Kolejną atrakcją tej wypoczynkowej miejscowości stanowi ciągnąca się tędy, działająca linia kolejki wąskotorowej z Niechorza aż do Gryfic. W sezonie warto przejechać się składem w stylu retro ciągniętym przez parowóz na trasie Trzęsacz – Pogorzelica – szczególnie dzieci będą zadowolone z tej wyprawy. W sezonie 2012 kolejka ta przechodziła odnowę i latem 2013 powita turystów jeszcze śliczniejsza.
Przebywając w Trzęsaczu można udać się do pobliskiego ośrodka jeździeckiego. Można tu skorzystać z lekcji jeździectwa, lub szlifować swoje umiejętności jeździeckie.
Biorąc pod uwagę opisywane powyżej ciekawostki letniska należy pomyśleć czy nie należałoby się udać się do Trzęsacza na urlop. Noclegi w Trzęsaczu, tak jak w wielu nadmorskich letniskach, to różnorodna oferta podobnie jak pod względem ekonomicznym tak jak i pod względem świadczonego luksusu i standardu.

http://www.trzesacz.info.pl – strona o Trzęsaczu.

Polecamy

Dom Wczasowy KLIF

Chłapowo dom wczasowy Klif

Chłapowo domki

Chłapowo domki

Władysławowo noclegi

Władysławowo noclegi