Chłapowo noclegi, informacje, wczasy w Chłapowie.

Ustronie Morskie

Ustronie Morskie molo

W województwie zachodniopomorskim, niedaleko Kołobrzegu leży niewielka miejscowość letniego wypoczynku – Ustronie Morskie. To również siedziba gminy, a poprzez miejscowość przechodzi szosa krajowa nr 11. W wiosce na stałe mieszka niewiele więcej niż 2 tysiące mieszkańców.
Ustronie Morskie stawia na odpoczynek aktywny oraz rodzinny. Nie jest tu tłumnie jak w dużych kurortach nadmorskich takich jak Międzyzdroje, Mielno lub Łeba.

Poprzez miejscowość wiodą trasy zarówno piesze jak i rowerowe. Przykładowo jeden szlak prowadzi do niesłychanie starych dębów w naszym kraju – ponad 800-letniego Bolesława i ponad 650- letniego Warcisława. Bolesław na wysokości 1,3 m ma obwód nieomalże siedem metrów, natomiast średnica korony to aż osiemnaście metrów.
Ustronie Morskie, jest letniskiem – a jeżeli letnisko – to naturalnie plaża! Miejscowa plaża to naturalnie mnóstwo piasku, zabezpieczone kąpielisko oraz czarujący klif. Na dodatek w Morze Bałtyckie wychodzi o długości 100 m molo. Kolejną atrakcję na plaży stanowi baza rybacka i stojące na niej wielobarwne kutry rybackie. Dzięki temu w Ustroniu Morskim można skosztować świeżej ryby z okolicznych smażalni oraz wędzarni. Na brzeg morski z Ustronia wczasowiczów kierują 3 wejścia z ulic Okrzei, Kościuszki oraz sąsiedztwa bazy rybackiej. Dużą liczbę letników ucieszy pewnie fakt, iż z zasadniczej ulicy Wojska Polskiego na morski brzeg jest ledwie 300 metrów.
W pobliskiej miejscowości Bagicz (4 kilometry w kierunku zachodnim) leży lotnisko, niegdyś niemieckie, później radzieckie, a od 2012 roku turystyczne. Obsługuje ono ruch czarterowy i turystyczny niedużych (do dwudziestu pasażerów) samolotów. Jest możliwość skorzystania w tym miejscu z lotów nad okolicą motolotnią lub samolotem.
Jeżeli, natomiast brakuje komuś zabytków – znajdzie je w okolicznym Kołobrzegu. Stamtąd można również wypłynąć w krótki rejs po morzu lub nawet udać się na wycieczkę na Bornholm.
Pomimo, iż nie jest to tłumny kurort, to znajdziemy tutaj ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, domy gościnne, pokoje i kwatery oferujące noclegi w Ustroniu Morskim.

Polecamy

Dom Wczasowy KLIF

Chłapowo dom wczasowy Klif

Chłapowo domki

Chłapowo domki

Władysławowo noclegi

Władysławowo noclegi