Chłapowo noclegi, informacje, wczasy w Chłapowie.

Wicie

Wicie

Wicie – to w istocie maleńka wieś wypoczynkowa na naszym wybrzeżu. Za danymi statystycznymi w wiosce na stałe przebywa mniej niż 100 mieszkańców.
Wicie położone są naturalnie nad Morzem Bałtyckim, ale podobnie na południu wsi znajduje się jezioro przybrzeżne Kopań.

Na jeziorze dozwolone jest wędkowanie, można, uprawiać sporty wodne – żeglarstwo, różne odmiany mające w nazwie surfing bądź pływać kajakiem. Pobliże jeziora to również odpowiednie miejsce do spacerów i wycieczek rowerowych. Zatem, dla turystów kochających czynny odpoczynek, a równocześnie ceniących sobie spokój i ciszę, Wicie to wspaniałe miejsce na wakacje czy urlop. Teren miejscowości Wicie i otoczenia stanowi fragment Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego – chronionego obszaru.
Plaża w Wiciu jest w większości piaszczysta czasami z małymi kamykami, do tego jest ona dosyć odludna. Od wsi oddziela ją pasmo wydm porośnięte zwyczajną wydmową roślinnością – lasem z hegemonią sosny, znajdziemy również mikołajka nadmorskiego i sosnę czarną.
Choć miejscowość jest niewielka i nie ma w tym miejscu dużo barów, sklepów, stoisk z hamburgerami i lodami oraz wielu morskich atrakcji, to nie brak ich w okolicznych: Jarosławcu (ok 6 km) i Darłówku, Darłowie (ok 10 km). Wicie domki letniskowe, z infrastrukturą dla naszych milusińskich, to główna oferta noclegowa letniska, ale dla ceniących sobie komfort przybywa propozycji oferujących apartamenty w Wiciu.

Zapraszamy na witrynę: https://www.wicie.pl

Polecamy

Dom Wczasowy KLIF

Chłapowo dom wczasowy Klif

Chłapowo domki

Chłapowo domki

Władysławowo noclegi

Władysławowo noclegi